Dziecięcy świat kolorów
Jakiż smutny byłby świat, gdybyśmy nie byli zdolni do postrzegania kolorów. Zazwyczaj nie jesteśmy do końca świadomi, jak wielką rolę odgrywają w naszym życiu barwy, choć naukowo stwierdzono, że mają one ogromny wpływ, na przykład na nasz nastrój i samopoczucie. Na co dzień otacza nas wielorakość kolorów i ich odcieni, ale prawdopodobnie każdy z nas ma jakiś swój najbardziej lubiany.
 
 
Kolorowe wybory
 
Kolor towarzyszy nam na co dzień, często determinuje nasze wybory. Bardziej podoba nam się zielona sukienka, a nie żółta, choć mają ten sam krój, czy też wybieramy szarą, a nie czerwoną kanapę bo taki kolor właśnie najbardziej nam pasuje. Wrażliwość na barwy jest podobno cechą wrodzoną, dlatego już od najmłodszych lat powinniśmy kształtować ją u naszych dzieci.
 
 
Niebieski i różowy – jak było na początku?
 
Podział kolorystyczny, który przyporządkowywał kolor niebieski chłopcom, a różowy dziewczynkom pojawił się dopiero w latach 40. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Prawdziwa rewolucja dokonała się jednak, tak naprawdę, dopiero w latach 80. Duży wpływ na ten fakt miał rozwój ultrasonografii. Możliwość rozpoznania płci dziecka jeszcze przed jego narodzinami zrewolucjonizował świat dziecięcych kolorów. Wcześniej matki przygotowujące się na przyjście dziecka na świat kompletowały wyprawki w neutralnych barwach. Od tej pory możliwość pochwalenia się płcią dziecka, zaczęto zaznaczać kolorem. Róż przypisano dziewczynkom, a niebieski chłopcom.  Początkowo było jednak odwrotnie. Zgodnie z tradycją chrześcijańską różowe szaty Jezusa i niebieskie Marii definiowały płeć zupełnie odwrotnie.
 
 
Kreatorzy przyszłych upodobań
 
Początkowo to właśnie my podejmujemy decyzję w kwestii doboru kolorów zabawek, ubioru czy też ścian w pokoju naszego dziecka. Warto byłoby się nad tym chwilkę zastanowić, ponieważ świadome kształtowanie środowiska dziecka przez odpowiedni dobór kolorów w jego otoczeniu, modeluje jego dalszą postawę i wrażliwość. Początkowo podobno postrzeganie kolorów przez malca jest bardzo ograniczone, ale już po pierwszym miesiącu życia zaczyna on rozpoznawać różnicę pomiędzy nimi, a w 3 lub 4 miesiącu rozpoznaje barwy już tak jak dorosły człowiek, choć jeszcze nie ma ich całkowitej świadomości.
 
 
Mali konsumenci barw
 
Pamiętajmy zatem, że kolor ma bardzo istotne znaczenie w procesie edukacyjnym dziecka. Nasze dzieci już od najmłodszych lat mają swoje indywidualne upodobania kolorystyczne, warto jest zatem obserwować ich preferencje. Może się okazać, że płacz dziecka nie jest spowodowany bolesną kolką, a na przykład widokiem niezbyt lubianej kolorowej karuzelki wiszącej nad jego głową. Warto zatem odejść od tradycyjnego podziału na różowe i niebieskie, bowiem nasze dzieci powinny poznawać świat w pełnej krasie jego kolorów.
 
LaBaDu na kolorowo
 
Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych dzieci, w LaBaDu mamy do wyboru bardzo różnorodne produkty w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Dostępne są na przykład kocyki odznaczające się mocnym nasyceniem barw, a także takie w stonowanych kolorach. Dotyczy to również zabawek, niektóre z nich są bardzo kolorowe, inne zaś wyróżniają się kształtem, a ich kolorystka jest bardzo uproszczona. Każdy mały człowiek może u nas wybrać dla siebie to, co będzie dla niego najbardziej odpowiednie. Poniżej przedstawiamy kilka mniej standardowych propozycji przeznaczonych dla naszych małych pociech. Nie definiują one ich świata na różowo i niebiesko.
 

Śliniak Dziuki


 
Śliczny śliniak wykonany z wodoodpornej laminowanej bawełny. Dedykowany zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Granatową tkaninę ozdabia haftowana aplikacja z Liskiem. Polecamy jako prezent na chrzciny lub babyshower, gdyż jest to nieodzowny element każdej dziecięcej wyprawki!
 
 
Świąteczne portasy od Guga Baby Knitting


 
Spodenki zarówno dla chłopców jak i dziewczynek w modnym świątecznym wzorze.
 

Uniwersalny płaszczyk od Bubalove

        
 
Modny wzór i neutralna, aczkolwiek modna szarość.
 

Termofor na zimowe wieczory od Lullalove
 

 
Ten stworek nazwany został Mr. B, podbija on serca zarówno chłopców, jak i dziewczynek.
 

Multikolorowy zimowy śpiworek od Cziki Monkey
 

 
Świetna ozdoba wózka dziecięcego, a zarazem cieplutki i nieprzemakalny śpiworek na zimowe spacery.
 

Świat można pokolorować


 
Czyż to nie świetny pomysł? Nasze dzieci mogą same pokolorować własną pościel tak, aby ich sny były równie kolorowe.
 
 LaBaDu
ul.Braniborska 70,
Wrocław (obok Askotu)
http://www.labadu.com.pl/