Kolejny numer MiniLo&Aniela;Zostań EKO-KONSUMENTEM czyli o ekologicznych i świadomych zakupach świątecznych

Tematem przewodnim zimowego numeru MiniLO&Aniela jest Świadoma Konsumpcja. Zagadnienie niezwykle ważne przy świątecznym szale zakupów. Jak być świadomym konsumentem i dokonywać ekologicznych decyzji zakupowych? Treści artykułów w najnowszym numerze MiniLO&Aniela podpowiadają jak to zrobić.Na początek poznaj trzy zasady świadomego kupowania i naucz się odróżnić pułapki od okazji. Zobacz także jakie ekoznaki możesz spotkać na produktach i co one oznaczają – naucz się interpretować informacje znajdujące się na produkcie i jego opakowaniu. Zastanów się jaki wpływ na otoczenie mają twoje zakupy?


W numerze także zimowe tematy: skąd bierze się śnieg, wszystko o karpiach, inspiracje do samodzielnego wykonania ozdób świątecznych oraz rozważania na temat choinki – wybrać sztuczną czy prawdziwą? Ponadto zimowe kolorowanki i zgadywanki, oraz wycieczka do Laponii na spotkanie z Mikołajem.


Sprawdzisz także czy Twój dom oszczędza energię, przeczytasz piękna opowieść wprost z głębin Bałtyku
i wywiad z Katarzyną Bujakiewicz  o ekologii w jej życiu. Nauczyciele znajdą relacje ze spotkań Klubu EkoEdukatora oraz scenariusz zajęć  – na zakupy.


Jako ekstra DODATEK Kartki - pocztówki z papieru z recyklingu do samodzielnego dokończenia. Najpiękniejsze zostaną opublikowane w kolejnym numerze MiniLO&Aniela.


Czasopismo dostępne w wybranych EMPIKACH oraz w sprzedaży internetowej.