MiniLO&Aniela; z eko torbą w prezencie

Najnowszy numer MiniLO&Aniela z fajną eko torbą w prezencie.


Tematem przewodnim najnowszego numeru MiniLO&Aniela są ODPADY – jak zapobiegać ich powstawaniu, jak je prawidłowo segregować lub nadać im drugie życie? W prezencie dla czytelników torba, która ma na celu ograniczenie masy odpadów powstających z różnego rodzaju jednorazowych torebek.W bieżącym numerze MiniLO&Aniela wraz z patronem merytorycznym wydania firmą Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. podpowiada jak prawidłowo postępować z odpadami. Na łamach numeru szeroko o zasadach segregacji – płukać czy nie płukać odpady, jak wygląda segregacja w różnych miastach, jakie przedmioty mogą powstać z wysegregowanych odpadów, jak zorganizować segregację w domu?

Dodatkowo wiele konkursów
z atrakcyjnymi nagrodami – aparaty fotograficzne, tablety, nagrody pieniężne. 

Dla nauczycieli gimnazjów i szkół średnich ciekawy scenariusz zajęć na wykonanie pokazu mody ubrań z upcyklingu. Dla wszystkich wychowawców start programu Sówka Mądra Główka z atrakcyjnymi nagrodami dla uczniów oraz najbardziej aktywnego nauczyciela – do wygrania rower.

Z ciekawostek przeczytać można o polskich freeganach czyli buszujących w kontenerach, o energii pozyskiwanej z słomy, kory czy trocin a także o urban mining czyli pozyskiwaniu i przetwarzaniu surowców z zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego.
Czasopismo dostępne w wybranych EMPIKACH oraz w sprzedaży internetowej.
www.minilo.org                             www.facebook.com/minilo.aniela