Wakacyjny numer MiniLO&Aniela;Tematem przewodnim najnowszego numeru MiniLO&Aniela jest BIORÓŻNORODNOŚĆ – czym jest, jak ją chronić, dlaczego jest ważna? Numerowi towarzyszą wakacyjne dodatki, które doskonale sprawdzą się w podróżach, na plaży, czy w deszczowe dni. Są nimi letnie łamigówki oraz gra memory.


 

W najnowszym numerze MiniLO&Aniela redaktorzy starają się w przystępny sposób wyjaśnić czym jest bioróżnorodność
i wytłumaczyć jakie jest jej znaczenie w naszym codziennym życiu.

W temat wiodący wpisuje się także ciekawa historia hanyuańskich gruszek zapylanych bez pszczół oraz wywiad z rzecznikiem warszawskiej Izby Celnej o nielegalnym przywożeniu z zagranicy przedmiotów wykonanych ze zwierząt chronionych.

W wakacyjnym klimacie ciekawy artykuł o tym jak sprawdzić czystość kąpieliska, nad którym wypoczywamy, wszystko o słońcu i o terminie slow food a także  zabawne wierszyki, które pomogą przygotować się do wycieczki do ZOO.

Z ciekawostek:  10 najbardziej zagrożonych gatunków zwierząt, prezentacja rodzinnych eko kawiarni, wszystko o bio bawełnie, GMO i zanieczyszczeniach powietrza w miastach.

Numerowi towarzyszy także ciekawy wywiad z dyrektorem warszawskiego ZOO Andrzejem Kruszewiczem  i powiązany z nim konkurs na najciekawsze zdjęcie wakacyjnej przyrody – do wygrania piękne książki o przyrodzie.

Dla nauczycieli klas 4-6 szkoły podstawowej przygotwany został kreatywny scenariusz zajęć poświęcony bioróżnorodności. Dla wszystkich wychowawców  program Sówka Mądra Główka z atrakcyjnymi nagrodami dla uczniów oraz najbardziej aktywnego nauczyciela – do wygrania rower.


Czasopismo dostępne w wybranych EMPIKACH oraz w sprzedaży internetowej.


www.minilo.org                             www.facebook.com/minilo.aniela