Cyrk Medrano we Wrocławiu

Z atrakcyjnym programem przybył do Polski Narodowy Włoski Cyrk Medrano. Cyrk gości w Polsce po raz pierwszy i prezentuje najlepsze numery światowej sztuki cyrkowej.
 

Cyrk Medrano prowadzony jest przez rodzinę Casartelli - jedną z najbardziej znanych w Europie dynastji cyrkowych, zdobywców 2 Złotych Clownów na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Cyrkowej w Monte Carlo. Jest to najbardziej prestiżowy festiwal w świecie cyrku, gdzie nagradzani są tylko najlepsi artyści, a patronat nad nim zawsze obejmuje Książe Monaco - najpierw Książe Rainer III, a po jego śmierci Książe Albert i Księżniczka Stefania.


Cyrk Medrano jako jeden z nielicznych dostąpił również zaszczytu występu oraz osobistego spotkania na audencji z naszym papieżem Janem Pawłem II , który niezwykle cenił sobie artystów cyrkowych zapraszając ich co rok na spotkania. Cyrk Medrano jest jednym z największych cyrków w Europie - olbrzymi namiot, piękny wystrój, wygodny amfiteatr, 100 zwierząt, 40 artystów, 100 osób obsługi technicznej, 60 pojazdów transportujących wyposażenie cyrku oraz naczepy campingowe. Program jest na najwyższym poziomie światowym - przepiękne stroje, wspaniała muzyka i choreografia, estetyka, miła obsługa widowiska - to wszystko sprawia, iż doznania artystyczne widza na długo pozostaną w jego pamięci.Dotychczas cyrk odwiedził już wiele krajów, m.in. Francję, Słowenię, Cypr, Turcję, Węgry, Rumunię, Austrię, Czechy i Słowację.   


W programie zobaczymy brazylijskich akrobatów na motorach w kuli śmierci , pokazy słoni indyjskich i afrykańskich, żyrafy, watusi, konie, wielbłądy, lamy, kangury, strusie oraz akrobacie pod kopułą cyrku, ekwilibrystów, akrobatów i zabawnych komików. Największym aplauzem widowni cieszy się "Baśn o Alladynie" - cyrkowa inscenizacja opowieści o Alladynie z udziałem artystów, zwierząt egzotycznych, tancerzy, z przepiękną muzyką, kolorowymi kostiumami i grą świateł.Cyrk Medrano łączy elementy tradycji i nowoczesności. Tradycja to typowe numery cyrkowe, liczna gromadka zwierząt i chociażby wysypana trocinami arena - starsi zapewne pamiętają tak charakterystyczny zapach trocin w cyrku . Nowoczesność to przede wszystkim wspaniałe oświetlenie ledowe, piękna muzyka cyrkowa i kostiumy.


Ceny biletów są zróznicowane w zależności od miejsca na widowni i wynoszą: dorośli od 40zł. do 80 zł. , dzieci od 20zł. do 40 zł.


Namiot cyrkowy zostanie rozstawiony we Wrocławiu na ul. MazowieckiejWystępy odbędą się:

13.06. - godz. 18.00
14.06. - godz. 14.00 i 17.00
15.06. - godz. 14.00 i 17.00
16.06. - godz. 18.00
17.06. - godz. 18.00
18.06. - godz. 18.00
19.06. - godz. 16.00
20.06. - godz. 18.00
21.06 . - godz. 14.00 i 17.00
22.06. - godz. 14.00 i 17.00


Organizatorem występów w Polsce jest Agencja Artystyczna TRAMP.

Więcej informacji o Cyrku Medrano na polskim profilu  www.facebook.com/Cyrk.Medrano  oraz na stronie Cyrku Medrano www.medrano.it/