Ciekawe dziecko - Maddie Ziegler
Prawdziwy talent może dać o sobie znać bardzo wcześnie. Jeśli zostanie on połączony z treningami i wielką pasją otrzymamy niebywałe zjawisko. Tak właśnie można nazwać pewną dziewczynkę – Maddie Ziegler. Tancerka, to mało powiedziane. Artystka, to chyba lepsze określenie. Jak by nie było jej kariera dopiero się zaczyna.
 
 
Na ustach wszystkich
 
Maddie Ziegler z pewnością była dobrze znana w swym najbliższym otoczeniu i środowisku tancerzy. Współpraca ze znaną wokalistką Sią sprawiła, że Maddie zyskała ogólnoświatowy rozgłos. Dlaczego? Nie będzie pytał o to nikt, jeśli zobaczy teledysk do utworu pt. Chandelier.
   
Na pierwszy rzut oka choreografia Maddie zdaje się być zlepkiem przypadkowych ruchów i chaotycznej wariacji. Jednak w rzeczywistości to skomplikowany układ łączący taniec akrobatyczny i balet będący interpretacją słów piosenki. Nawet laicy mogą poznać, że dziewczynka ma dobry warsztat taneczny, a pasja sprawia, że jej taniec jest niesamowity. W połączeniu z hipnotyzującym wokalem powstaje pełne dramaturgii przedstawienie, od którego trudno oderwać oczy. Rodzaj muzyki i tańca pozostaje oczywiście kwestią gustu, jednak nie da się zaprzeczyć, że teledysk zwraca na siebie uwagę.
 
Niezwykle trudno jest stworzyć coś, co nie spotka się z głosami krytyki. Tak też było z kreacją Maddie w teledysku. Liczne głosy zarzucają wyjątkową nieostrożność, ponieważ dziewczynka ma makijaż, perukę i cieliste body, które (jak twierdzą) może prowokować. Maddie ma zaledwie 12 lat, a więc stanowi ofiarę dla pedofilów. Z drugiej strony takie opinie uważane są za przesadzone, o czym wypowiadają się autorytety, m.in. Dorota Zawadzka (więcej).
 
 
(nie)zwykła dziewczynka
 
Maddie urodziła się 30. września 2002 r. w Pittsburgu w Stanach Zjednoczonych. Śmiało może powiedzieć o sobie: tancerka, aktorka i modelka. Opanowała stepowanie, balet, taniec liryczny, sportowy, jazz oraz taniec na szarfach. Od 2004 r. jest aktywnym członkiem Abby Lee Dance Company – prestiżowej szkoły tańca. Znana jest również jako uczestniczka reality show “Dance Moms”, który prezentuje codzienność małych tancerek. Dodatkowo Maddie pobiera lekcje śpiewu i bierze udział w różnych castingach, gdyż chciałaby zagrać w filmie.
 
Dziewczynka odniosła już wiele sukcesów i brała udział w kilku znaczących projektach. Wystąpiła gościnnie w programach: Dancing With The Stars, The Ellen Degeneres Show , Abby's Ultimate Dance Competition , and Jimmy Kimmel Live. Naturalnym następstwem takiej sławy są sesje zdjęciowe, udział w reklamach i kolejnych teledyskach. Można więc powiedzieć, że Maddie nie ma czasu na nudę, a jej przyszłość zdaje się być już przesądzona.
 
Wraz z siostrą i matką, Maddie jest partnerem Starlight Children's Foundation. Celem tej fundacji jest poprawa zdrowia i życia dzieci i rodzin na całym świecie.
 
Zapytana o swoje marzenia, Maddie odpowiada, że chciałaby zostać Brodway’owską tancerką i choreografką. Cel jest zatem obrany, możliwości też zdają się być sprzyjające. Trudno powiedzieć na ile aspiracje dziewczynki są jej własnym pomysłem, a ile jej matki. Ponoć to właśnie był powód rozwodu rodziców Maddie.
 
 
 
Osiągnięcia Maddie to zapowiedź dalszych sukcesów i wielkiej kariery. Pozostaje mieć nadzieję, że towarzysząca temu presja, obowiązki i nadmiar pracy nie odbiją się negatywnie na warunkach rozwoju dziewczynki. Mimo tego, że Maddie spełnia swoje marzenia, trudno powiedzieć, żeby jej dzieciństw było „normalne”. Jak by nie było każda opcja ma swoje wady i zalety. Trzymamy więc kciuki za Maddie i życzymy jej powodzenia.