Bezpieczny, bo widoczny

AKCJA SPOŁECZNA
BEZPIECZNY, BO WIDOCZNY


NA DROGACH WCIĄŻ GINĄ LUB ULEGAJĄ POWAŻNYM WYPADKOM DZIECI… NAJCZĘŚCIEJ SĄ PIESZYMI – MAŁYMI, NIEWIDOCZNYMI W CIEMNOŚCIACH PUNKTAMI. NIESTETY NIE WSZYSCY SĄ ŚWIADOMI TEGO, ŻE NIEWIELKI, ODBLASKOWY ELEMENT PRZYCZEPIONY DO KURTKI, CZY BUTA MOŻE ZAPOBIEC TRAGEDII!

 
 
 Akcja społeczna „Bezpieczny, bo widoczny” prowadzona pod patronatem Komendy Głównej Policji i Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ma za zadanie propagować i uświadamiać, jak ważne jest noszenie przez dzieci odblaskowych elementów garderoby.

To dzięki nim możemy znacznie zwiększyć bezpieczeństwo najmłodszych na drogach! Kampania ma przypominać zarówno rodzicom, jak i samym dzieciom o konieczności ich noszenia. Dzieciaki mają przekonać się, że noszenie odblasków to nie „obciach”, a stylowy, mądry i bezpieczny wybór! Głównym celem akcji jest zwiększenie świadomości dorosłych na temat bezpieczeństwa dzieci, ale także realna zmiana – pojawienie się na ulicach świecących punkcików oznaczających ŻYCIE! Najnowsza ustawa nakłada obowiązek noszenia odblasków tylko poza obszarem zabudowanym. Należy pamiętać, że powinny one być noszone po zmroku również mieście! To rozsądna konieczność. Więcej o akcji możemy dowiedzieć się na stronie www.bezpiecznybowidoczny.org.

 
KAMPANIĘ WSPIERAJĄ: KAROLINA MALINOWSKA, OMENAA MENSAH, ARTUR CHAMSKI, PAULINA HOLTZ, A TAKŻE DZIECIAKI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 103 W WARSZAWIE, KTÓRE UWAŻAJĄ, ŻE ODBLASKI I BEZPIECZEŃSTWO SĄ COOL!
 
Głównym partnerem akcji Bezpieczny, bo widoczny jest firma produkująca obuwie dziecięce z odblaskami – BARTEK. Akcję wspierają także Scotchlite i Proama.

 

 
 
 
 
WWW.BEZPIECZNYBOWIDOCZNY.ORG
WWW.FACEBOOK.COM/BEZPIECZNYBOWIDOCZNY 


WIĘCEJ INFORMACJI:
KAROLINA WIROWSKA K.WIROWSKA@BEZPIECZNYBOWIDOCZNY.ORG; 601 22 81 43