Bociania Paczka
W ostatnich latach nad Polską obserwuje się malejącą ilość przelatujących bocianów. To zjawisko jest tym bardziej niepokojące, że jeśli już się pojawiają, to nie przenoszą ważnej wiadomości dla rodziców. Wielu szuka rozwiązania tej sytuacji, chcąc zachęcić bociany do powrotu do Polski i upewnić je w przekonaniu, że jesteśmy przygotowani na kolejne pokolenia małych, kochanych bobasów. Fundacja Bezpieczny Brzuszek szukała rozwiązania, które spowoduje zmianę niepokojącego trendu i spadku przyrostu naturalnego. Szuka nadal, proponując jednocześnie proste rozwiązanie, które ma wspomóc rodziny spodziewające się dziecka. Wiele z tych rodzin jest w trudnej sytuacji finansowej, jednak chęć posiadania dzieci była tak silna, że mimo wszystko bocian do nich zawitał.


Bociania Paczka to nowy projekt Fundacji, którego celem jest wparcie rodziców w najtrudniejszym okresie związanym z przyjściem 
dziecka na świat, czyli tym początkowym . Mowa to o wyprawce dla maluszka, która wymaga wysokich nakładów finansowych. "Mamy pomysł jak to zmienić, a na pewno ułatwić. Dlatego powołujemy bank wyprawek czyli Bocianią Paczkę. Zgłaszający się do nas rodzice będący w trudnej sytuacji otrzymają wsparcie w postaci wyposażenia pokoju maluszka w najpotrzebniejsze rzeczy. Na podstawie wywiadu i przygotowanej listy przekażemy to, co w pierwszych miesiącach życia dziecka będzie potrzebne." - mówi Krzysztof Liegmann, prezes Fundacji Bezpieczny Brzuszek.

W jaki sposób pozyskiwane będą wyprawki? Będą gromadzone od rodziców, którzy mają za sobą okres niemowlęcy swojej pociechy i zechcą oddać jako dar te artykuły, które nie będą im już potrzebne. Fundacja juz rozpoczęła zbiórkę finansów oraz rzeczy w postaci pieluch, mleka i środków pielęgnacyjnych. Rozpoczęto też kampanię wśród firm, które mogą wesprzeć akcję swoimi produktami.


Aby jeszcze bardziej zaakcentować tę ciągłą akcję, Fundacja proponuje ustanowienie Dni Kobiet w Ciąży, które miałyby przypadać na 31. sierpnia oraz 31. marca. Dlaczego aż dwa dni w roku? Aby każda kobieta w ciąży miała okazję uczcić swój dzień!


Dodatkowo rozpoczęto juz prace nad przygotowaniem kalendarza na 2014 rok, którego sprzedaż zasili konto Bocianiej Paczki. Do tego kalendarza będą zapraszane znane Panie, które w tym roku są lub będą w ciąży i swoim zaangazowaniem w projekt zechcą wesprzeć akcję.

"Projekt dopiero startuje, ale jeszcze bardzo dużo pracy przed nami i liczymy na wsparcie. Każdego dnia wypatrujcie kolejnych informacji, m.in. o sposobie i możliwościach wsparcia i przekazywania darów. Wiemy, że to dopiero początek drogi o polepszenie warunków tych, którzy chcą mieć dzieci." - dodaje 
Krzysztof Liegmann.


Organizatorem akcji Bociania Paczka jest Fundacja Bezpieczny Brzuszek.
Wszelkie szczegóły dotyczące akcji dostępne są na stronie Fundacji