nakrętki
Redakcja serwisu CZASzDZIEĆMI.PL zachęca do przyłączenia się do zbiórki wszelkiego rodzaju nakrętek plastikowych, między innymi od: 
 
wody mineralnej, napojów gazowanych, oleju, mleka, szamponów, past do zębów, kawy, soków, płynów, dezodorantów, ketchupów, musztard, leków, żeli do prania, płynów do mycia naczyń itp.
ogólnie różnego rodzaju nakrętek plastikowych typu PET Poli.
 
 

Przysłuży się to pomocy dla Julki, która urodziła się z ogromnym naczyniakiem twarzy i szyi prawie miesiąc przed terminem. Dzień po urodzeniu straciła wydolność oddechową i trafiła na oddział intensywnej terapii. Po 5. dniach leżenia pod respiratorem i otworzeniu się płuc została podjęta decyzja o operacji, która miała na celu odciążenie krtani, aby dziecko mogło samodzielnie oddychać. Ośmiogodzinna operacja była bardzo trudna. Niestety guz nie został usunięty w całości. Po operacji lekarze nadal podejmowali szereg działań o podtrzymaniu Julci przy życiu. Dwa razy była odłączana od respiratora, w tym raz bez powodzenia. Po prawie miesięcznym pobycie na intensywnej terapii została zabrana do domu.
 
Mimo wszystko Julia nadal potrzebuje szczególnej opieki. Guz, który w dalszym ciągu znajduje się z tyłu głowy bardzo jej przeszkadza. Ponadto naczyniak na krtani rośnie i maleje (na zmianę), co powoduje problemy z oddychaniem.
 
Rodzice Julki rozpoczęli kosztowną rehabilitacje z powodu przymusowego ułożenia szyi (nazywanego kręczem) i asymetrycznej postawy ciała.

 


W pierwszej kolejności pieniądze z zebranych nakrętek zostaną przeznaczone na rehabilitację. Poza tym na leczenie i wizyty lekarskie. Dodatkowo zakup puls oksymetru  pozwoli na obserwowanie zdolności oddechowej, co w znacznym stopniu ułatwi opiekę nad dzieckiem.
 
Jeśli macie Państwo pojemniki wypełnione nakrętkami, chętnie pomożemy w ich przewiezieniu do punktów zbiórki. W takim wypadku prosimy o kontakt mailowy (aisssha@o2.pl)  lub sms pod numer 600-734-054.
 


Adresy, pod które można oddać nakrętki:

Inter Cars - Wrocław ul. Armii Krajowej 61, Graniczna 8c
Inter Cars - Długołęka ul. Wrocławska 33c
Inter Motors (KTM, Triumph, Suzuki) - Długołęka ul. Wrocławska 33b
 

 
Wszystkim, którzy chcieliby wesprzeć Julię z góry serdecznie dziękujemy za pomoc

Julia, Asia i Marcin