ZWIERZAKI Faceci dla dzieci
Wydawać by się mogło, że po zakończeniu działalności zespołu dziecięcego Fasolki, polski rynek fonograficzny nie oferuje maluchom nic interesującego. Nic bardziej mylnego, a dowodem na to jest płyta Zwierzaki. Faceci dla dzieci, która jest doskonałą propozycją nie tylko dla małolatów.
 
 
Płyta ZWIERZAKI – FACECI DLA DZIECI to album, który powstał (jak można przeczytać w kilku opisach płyty) z potrzeby serca. W takim wypadku należałoby się spodziewać zadowalającego efektu. Naszym zdaniem wyszło lepiej niż dobrze. Podstawą sukcesu są zabawne teksty autorstwa Marka Gordzieja, opisujące przygody poszczególnych zwierzaków. Wykonawcą każdej z piosenek jest inny, znany i lubiany... facet. Do współpracy zaproszono: Jacka Stachursky’ego, Piotra Kupichę, Janusza Radka, Janusza Panasewicza, Rafała Brzozowskiego, Tomasza Karolaka, Damiana Ukeje, Marcina Kindla oraz Andrzeja Grabowskiego. Panów nie trudno było namówić do udziału w projekcie, choć umówienie każdego z nich do studia okazało się nie lada wyzwaniem. Nic dziwnego, w końcu są to jedni z najbardziej zajętych mężczyzn w naszym kraju. Ostatecznie wszystko się udało, a efekt jest naprawdę wart uwagi.
 
Każda z dziesięciu piosenek dotyczy innego zwierzaka. Niczym wiersze Brzechwy o zwierzętach z ZOO, piosenki tytułowych facetów emanują humorem, ale też niosą ze sobą dydaktyczne przesłanie. Utwory są melodyjne, energiczne, wesołe i łatwo wpadające w ucho, z kolei temat przewodni, jakim są zwierzęta, sprawia, że płyta ma dużą szansę na zdobycie uznania małych melomanów. Nie jest jednak powiedziane, że dorośli wyłączeni są z grupy docelowej twórców płyty. Jest to bowiem składanka dziecięcych utworów, której słuchanie należy do niekłamanej przyjemności. Doskonała interpretacja tekstów, profesjonalne nagranie i artystyczny charakter płyty sprawiają, że staje się ona atrakcyjna również dla rodziców.Album ukazał się w maju 2013 r. Promował go teledysk do utworu pt. „Kot” w wykonaniu Janusza Radka - http://www.youtube.com/watch?v=tZUcCRzwHtY

Podział tytułowych facetów na zwierzęce role prezentuje się następująco:
 
Jacek Stachursky – Osioł
Piotr Kupicha – Koń
Janusz Radek – Kot
Janusz Panasewicz – Kura
Rafał Brzozowski – Słoń
Marek Gordziej – Ryby
Tomasz Karolak i „Pączki w tłuszczu” – Jeż
Damian Ukeje – Lew
Marcin Kindla – Struś
Andrzej Grabowski – Misie Ptysie
 


Na płycie znajduje się także 10 piosenek w wersji instrumentalnej do samodzielnego śpiewania.
 

Płyta ZWIERZAKI. FACECI DLA DZIECI jest jedną z nagród w naszym Wielkim Konkursie Mikołajkowym
(szczegóły
TUTAJ)