BajkodzieciakiJaka powinna być książeczka dla dzieci? Na to pytanie nie ma jednej poprawnej odpowiedzi. Ważne, żeby wiedzieć co podoba się najmłodszym. Autorka Bajkodzieciaków podjęła próbę stworzenia czegoś, co spodobałoby się małym i dużym. Udało się?
 Książka pt. Tęczowe Nutki. Bajkodzieciaki przyciąga uwagę eksplozją kolorów, które biją z okładki. Nic dziwnego, że szybko staje się obiektem zainteresowania najmłodszych czytelników, którzy zdają się przeczuwać, że żywe barwy stanowią swego rodzaju obietnicę dobrej zabawy.
 
Dzięki temu, że książka jest w twardej okładce, można dać ją do rączek małego dziecka bez obawy, że zostanie podarta lub pogięta. Kartki znajdujące się wewnątrz nie mają już tej wytrzymałości (papier kredowy), co przypomina o tym, że w założeniu jest to książeczka do wspólnego czytania i w tej roli sprawdza się idealnie.
 
W środku znajduje się 26 krótkich rymowanych wierszyków dla dzieci oraz jedna dłuższa bajka. Wierszyki to zabawne opowiastki, traktujące o bajkowych postaciach, zjawiskach, sytuacjach. Niektóre niosą pewną naukę, inne wywołują uśmiech na twarzy. Zdecydowana większość stanowi zaczepkę do rozmowy, wgłębienia się w temat i tłumaczenia wybranych postaw i zachowań.  Wierszyki są raczej krótkie i każdy stanowi osobną opowiastkę. Nie trzeba zatem czytać wszystkich na raz lub trzymać się kolejności, dlatego będą odpowiednie jeśli mamy do dyspozycji zaledwie kilkanaście minut, jak i nawet całą godzinę.
 

Autorka, Magdalena Tarczoń pisze o swojej książce tak:
 
Szczęście daje to, co robisz dla innych...
 
Ta cudowna książeczka powstała z miłości do dzieci i pasji pisania. Znajdziecie w niej wiele humoru i radości, będzie ona przewodnikiem po dziecięcej wyobraźni, a zarazem doskonałym sposobem na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem. 
 
Zaowocuje ona wiedzą, poznaniem świata i pogłębi wspólną więź między rodzicem a pociechą.
 
Rzeczywiście książeczka Tęczowe Nutki. Bajkodzieciaki okazuje się być dobrym narzędziem do budowania dobrych relacji z dzieckiem. Pomijając kwestię oczywistą, czyli wspólne spędzanie czasu na czytaniu, doświadczamy aktywności związanej z radością, zaspokajaniem ciekawości i zabawą. Wierszyki napisane są w taki sposób, że czytając je można bawić się ich treścią, modulować głos, jego tempo i głośność. Stąd już krótka droga do uśmiechu i chęci wysłuchania kolejnej historyjki.
 
Ocena książki dokonana przez osobę dorosłą to jedna sprawa. Warto uzupełnić ją o opinię dziecka. Dlatego też jeden z redakcyjnych maluchów miał okazję poznać Bajkowe Nutki, a my – przekonać się, na ile atrakcyjna jest dla niego ta książeczka. Najlepszym dowodem na wzorowe zdanie testu okazuje się fakt, że od kilkunastu dni na każde wieczorne czytanie bajek wybierał on właśnie Bajkodzieciaki.
 
Naszym zdaniem to idealna książka na prezent. Jest wesoła, kolorowa i bajkowa, a więc w guście każdego dziecka. Dla maluchów, które nie potrafią jeszcze czytać to doskonałe zaproszenie w magiczny świat książek, dla starszaków propozycja zabawy z rymowankami i humorystycznymi opowieściami.
 

Autor: Magdalena Tarczoń
Stron: 72
Format: 210x210
ISBN: 978-83-7856-234-4
Oprawa: Twarda
Wydawca: Wydawnictwo Poligraf
Cena: 34,90 zł