Gadżety dla małego sportowca
Dziecko zainteresowane sportem to skarb godny pozazdroszczenia. Warto wspierać pasję malca, zachęcać go do aktywności ruchowej oraz biernego uczestniczenia w sportowych rozgrywkach. Bez znaczenia więc czy nasza pociecha biega za piłką czy kibicuje reprezentacji kraju, sportowe gadżety na pewno zaakcentują dobrą zabawę.
 
 
Mali sportowcy często w pełni oddają się swoim zainteresowaniom. Bez różnicy czy chodzi o piłkę nożną, balet czy jazdę konną – najchętniej poświęciliby na to każdą wolną chwilę. Nie ma się co dziwić, ponieważ sport to nie tylko przysłowiowe zdrowie i pretekst do aktywności ruchowej. To silna motywacja do dążenia do celu, możliwość poznania innych ludzi, których pasjonuje to samo, sposób na spędzanie czasu wolnego i upust dla niekończącej się energii dziecka.
 
Specyfiką dzisiejszych czasów jest to, że dzieci „trzeba” zachęcać niemal do wszystkiego, odciągając je jednocześnie wołami od telewizora czy tableta. Jeśli więc nasz szkrab złapał bakcyla sportu, nie pozostaje nam nic innego jak wspierać, motywować i napędzać w chwilach zwątpienia. Możemy więc towarzyszyć dziecku z treningach, poszukiwać ciekawostek związanych z wybraną przez malca dyscypliną, kibicować przy transmitowanych w TV rozgrywkach lub uczestniczyć osobiście w meczach/zawodach ulubionej drużyny. Można też pójść o krok dalej i przy pomocy niepozornych gadżetów uprzyjemniać malcowi codzienność. Wręczane z okazji urodzin, dnia dziecka, jako nagroda za zajęcie pierwszego miejsca w zawodach lub pocieszka po poniesionej porażce z pewnością pomogą budować w oczach dziecka siebie jako sportowca.
 
 
 
Odzież i akcesoria – to temat-rzeka. Praktycznie każda część garderoby może stanowić dobry materiał na sportowy gadżet. Może to być odzież codzienna z odpowiednimi aplikacjami, nadrukiem lub po prostu w odpowiednim kroju. Pierwsze skojarzenie to dla wielu koszulki piłkarskie, jednak na nich świat sportowej mody się nie kończy. Dziecko na pewno z chęcią założy narciarskie skarpety, koszulkę polo dla golfisty, bieliznę termoaktywną dla snowboardzistów, legginsy do biegania czy czapkę z daszkiem dla tenisisty. Sporym zainteresowaniem dzieci cieszą się też repliki strojów sportowych Messi, Ronaldo czy Lewandowskiego. Można też sięgnąć po typowo sportowe akcesoria, takie jak frotka na rękę lub adidasy, jak i takie, które ze sportem nie mają nic wspólnego, jednak ozdobione zostały sportowym nadrukiem, np. krawat czy bielizna osobista.
 
               
 
Aranżacja pokoju – pokój dziecka to idealny materiał na kreatywne fantazje. Jeśli więc nasz szkrab wykazuje sportowe zacięcie może być zachwycony wyjątkową aranżacją. Wbrew pozorom nie trzeba korzystać z pomocy dekoratora wnętrz, aby uzyskać dobry efekt. Wystarczy sięgnąć po takie akcesoria jak np. zegar ścienny, pufa-piłka, dywanik, pościel, poduszki dekoracyjne czy nawet gałki do mebli. Na ścianę można przykleić kolorowe naklejki lub nawet zdecydować się na fototapetę. Wszystko oczywiście w nawiązaniu do ulubionej dyscypliny malca lub drużyny, którą lubi.
 
         
 
Elektronika – to propozycja dla nastoletnich sportowców, którzy podchodzą do swojej pasji już nieco bardziej profesjonalnie. Wszelkiego typu krokomierze, stopery, zegarki cyfrowe, a nawet elektroniczny couch to gadżety, dzięki którym mali sportowcy mogą rejestrować, mierzyć i analizować oraz kontrolować swoje dokonania.
 
Gadżety klubowe – sprawdzą się u fanów konkretnej drużyny lub klubu piłkarskiego. Mało który miłośnik piłki nożnej jej nie ma. Dzieci najczęściej interesują się poczynaniami klubu FC Barcelona, Real Madryt, Manchester United czy Chelsea Londyn. Nie brakuje też małych fanów naszej lokalnej drużyny, czyli WKS Śląsk. Gadżetów w klubowych barwach jest wiele, a niektóre z nich okazują się być funkcjonalne, np. piórnik szkolny, worek gimnastyczny, portfel czy kalkulator.
 
         
 
 
Książki – przypadną do gustu każdemu sportowcowi, który chce zgłębiać tajniki swojej dyscypliny, jak i jej historię czy znanych przedstawicieli. Świetnie nadadzą się też dla tych, którzy uprawiają sport rodzinnie, traktując go jak wspólne hobby.  Interesujące są też biografie słynnych sportowców, które bez wątpienia mogę posłużyć za inspirację dla naszej pociechy.
 
             
 
Kubek – gadżet będący przedmiotem jak każdy inny, jednak pita z niego herbata jest wyjątkowo pyszna. Niby nic wielkiego, zwykłe ceramiczne naczynie, mimo to zajmuje jedną z górnych pozycji na liście must have sportowego gadżeciarza.
 
 
Tort urodzinowy – to już propozycja dla młodego jubilata. Sportowy tort na pewno zachwyci wszystkich gości, a jeśli połączymy go z tematyczną imprezą urodzinową – sukces gwarantowany. Co prawda typowo sportowych tortów nie znajdziemy w każdej cukierni, jednak żaden cukiernik wykonujący torty na zamówienie nie będzie miał z nim problemu.
 
 
Akcesoria kibica – kołatki, trąbki, gwizdki, nakrycia głowy, to tylko niektóre przykłady akcesoriów dla kibica. Są niezbędne kiedy nasze dziecko lubi kibicować i jeśli aktywnie udziela się w tej roli. Więcej na temat gadżetów kibica, jak i o samym kibicowaniu pisaliśmy TUTAJ.
 
 
I inne… - w sklepach z artykułami sportowymi, jak i w Internecie można znaleźć przeróżne gadżety sportowe. Większość to standardowe propozycje, które pozostają w obszarze zainteresowania zarówno dzieci , jak i nastolatków można jednak trafić na takie gadżety, które są naprawdę nietypowe, np. futbolowy papier toaletowy, blok kartek zadrukowanych na wzór przeróżnych piłek (do zgniatania i rzucania), etui na smartfona, a nawet urządzenie do fitness’u twarzy… rekomendowane przez samego Cristiano Ronaldo.
 
           


 
 
 
 
Sponsorem artykułu jest
Sklep sportowy GO!Master
Ul. Wyszyńskiego 64
Wrocław