Bilet do Europy

Adres:
Miasto:
Siechnice
Kategoria:
edukacja
Wiek dziecka od:
3
Wiek dziecka do:
bez ograniczeń
Początek:
09.06.2016
Koniec:
11.06.2016
Miejsce:
Dzielnica:
całe miasto
Zapisy:
Nie
Opłaty:
0

Opis wydarzenia

Tegoroczna edycja największej dolnośląskiej imprezy czytelniczej dla dzieci i młodzieży, czyli „Z książką na walizkach. Spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami” odbywać się będzie pod hasłem „Bilet do Europy”. Nie bez powodu. Przecież stolica Dolnego Śląska jest w tym roku Europejską Stolicą Kultury!

W dniach od 9 do 11 czerwca po Dolnym Śląsku jeździć będzie 9 twórców książek dla dzieci i młodzieży: Paweł Beręsewicz, Barbara Gawryluk, Agnieszka Frączek, Katarzyna Ryrych, Krystyna Szulczyńska, Agnieszka Tyszka, Paweł Wakuła, Andrzej Żak oraz ilustratorka Joanna Zagner-Kołat. Spotkania odbędą się w 51 miejscowościach. Pisarze będą przekonywać swoich młodych czytelników, że Europejczycy mają wspólne korzenie w historii, kulturze i dziedzictwie. Wielu spośród nich to badacze języków europejskich, zajmujący się także tłumaczeniami literatury na język polski. Spróbują pokazać dzieciom i młodzieży, że również dzięki literaturze można poznawać inne kraje.

Natomiast 11 czerwca pisarze spotkają się z fanami czytania książek w Siechnicach. Tam właśnie odbędzie się Wielki Finał. Rozpocznie się o godzinie 11.00 pochodem czytelników, który wyruszy spod siechnickiego Ratusza. Później odbędzie się impreza plenerowa, podczas której będzie można zobaczyć pisarzy, kupić książkę z autografem, obejrzeć ciekawe występy. Czy ten finał, organizowany przez Centrum Kultury w Siechnicach będzie na miarę europejską? Warto sprawdzić! Serdecznie wszystkich zapraszamy!Od kilku lat imprezie towarzyszy wydawana przez organizatorów gazetka zatytułowana „Walizka”. Poniżej – w galerii – prezentujemy ją w całości, a jeśli ktoś chce otrzymać wersję drukowaną, będzie miał okazję wziąć ją sobie za darmo podczas imprezy. Może ją dostać także w naszej Bibliotece 7 Kontynentów.
logo

Wydruk ze strony: http://czaszdziecmi.pl/