Średniowieczny Piknik pod Wiszniakiem

Adres:
boisko
Miasto:
Wisznia Mała
Kategoria:
rozrywka
Wiek dziecka od:
3
Wiek dziecka do:
bez ograniczeń
Termin:
11.06.2016 10:00
Miejsce:
na dworze
Dzielnica:
całe miasto
Zapisy:
Nie
Opłaty:
nie

Opis wydarzenia


Średniowiecznie i folkowo w Wiszni Małej
 
W sobotę 11 czerwca odbędzie się tegoroczny Piknik pod Wiszniakiem – tym razem w klimacie średniowiecza. Boisko w Wiszni Małej na jeden dzień przemieni się w pradawną osadę pełną rycerzy. Nie zabraknie również muzyki folkowej, wystąpią zespoły: Roderyk, Czereda oraz Hoverla.
 
W porannej części wydarzenia odbędzie się IV Festiwal Szkół Gminy Wisznia Mała, podczas którego na scenie zaprezentują się uczniowie. O 16:00 rozpocznie się właściwy piknik średniowieczny. Na scenie pojawią się grupy taneczne i Kabaret Pani D. Następnie zabrzmi muzyka folkowa. "Na naszej scenie, tylko kilkanaście kilometrów od centrum Wrocławia, wystąpią aż trzy popularne grupy folkowe z Dolnego Śląska. To prawdziwa gratka dla fanów gatunku. Wystapią Roderyk, Czereda z wokalistką Klaudią Adamus oraz na koniec bardzo widowiskowa Hoverla" - mówi Paweł Kamiński, dyrektor OKSiR w Wiszni Małej.
 
Pozostałe atrakcje to m.in. pokazy walk wojów i możliwość przymierzenia strojów historycznych. Ponadto, każdy będzie mógł zobaczyć na własne oczy, jak kiedyś wybijano monety. Wydarzenie zakończy zabawa taneczna.
logo

Wydruk ze strony: http://czaszdziecmi.pl/