Lawendowy Spichlerz

Adres:
Muzeum Powozów Galowice
Miasto:
Galowice koło Żurawiny
Kategoria:
warsztaty
Wiek dziecka od:
3
Wiek dziecka do:
bez ograniczeń
Termin:
14.08.2016 12:00
Miejsce:
na dworze
Dzielnica:
Południowe gminy graniczące z Wrocławiem
Zapisy:
Nie
Opłaty:
nie

Opis wydarzenia

Kwitnące krzewy lawendy kojarzą nam się ze śródziemnomorską Prowansją lub Chorwacją. Urzekają swoim kolorem, zapachem, smakiem. Niewielkie poletko lawendy zagościło już jakiś czas temu na terenie Muzeum Powozów Galowice, dopełniając nasz ziołowy ogród, a my dołączyliśmy do coraz liczniejszego grona amatorów tej rośliny. Stąd pomysł na stworzenie swoistego święta lawendy. Nasze wydarzenie nazwaliśmy Lawendowy Spichlerz i tworzymy je po raz drugi wraz z coraz liczniejszą grupą lawendowych pasjonatów.
Lawendowy Spichlerz to spotkanie manufaktur, lokalnych rękodzielników i producentów. Na naszym jarmarku zagoszczą mi.in lawendowe woreczki, mydła, wody, wianki, bukiety i kosmetyki. Będzie okazja, aby poznać lawendowe nalewki, miody i lemoniady. Nie zabraknie rozmów i porad na temat uprawy tej pięknej, ale i kapryśnej rośliny.
W tym roku na gości czekają dodatkowe atrakcje – Plantacja Lawendowe Zdroje zaprezentuje proces destylacji Lawendy. Marka Makutu przygotowała pokaz tworzenia ekologicznego kremu z lawendą. Najmłodszych zaprosimy na wspólne tworzenie lawendowych fusetek.
Całe wydarzenie będzie odbywać się w ogrodzie przy Muzeum Powozów Galowice w Galowicah koło Żórawiny, w niedzielę 14 sierpnia 2016 w godzinach: 12.00 -17.00.
Wstęp wolny!
logo

Wydruk ze strony: http://czaszdziecmi.pl/