polecane miejsca
AIKIDO DLA DZIECI? TAK! Aikido to sztuka samoobrony, dyscypliny oraz…
Szkoła pływania Nemo Swim prowadzi naukę pływania w dogodnych terminach…
Ha!mak to kawiarnia z pyszną, włoską kawą i domowym ciastem,…
DRODZY RODZICE I DZIECI !!! Jesteśmy nowoczesną placówką edukacyjną. Działamy…
Nauczanie języków obcych, półkolonie, prowadzenie warsztatów plastycznych i hobbystycznych, organizacja…
ogłoszenia drobne
Oferuję do sprzedania dziecięcy gokart na pedały. Stan idealny. Wyposażony…
Witam, nazywam się Ania i oferuję Państwu malowanie pokoi dziecięcych…

Bilet do Europy

Adres:
Miasto:
Siechnice
Kategoria:
edukacja
Wiek dziecka od:
3
Wiek dziecka do:
bez ograniczeń
Początek:
09.06.2016
Koniec:
11.06.2016
Miejsce:
Dzielnica:
całe miasto
Zapisy:
Nie
Opłaty:
0

Opis wydarzenia

Tegoroczna edycja największej dolnośląskiej imprezy czytelniczej dla dzieci i młodzieży, czyli „Z książką na walizkach. Spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami” odbywać się będzie pod hasłem „Bilet do Europy”. Nie bez powodu. Przecież stolica Dolnego Śląska jest w tym roku Europejską Stolicą Kultury!

W dniach od 9 do 11 czerwca po Dolnym Śląsku jeździć będzie 9 twórców książek dla dzieci i młodzieży: Paweł Beręsewicz, Barbara Gawryluk, Agnieszka Frączek, Katarzyna Ryrych, Krystyna Szulczyńska, Agnieszka Tyszka, Paweł Wakuła, Andrzej Żak oraz ilustratorka Joanna Zagner-Kołat. Spotkania odbędą się w 51 miejscowościach. Pisarze będą przekonywać swoich młodych czytelników, że Europejczycy mają wspólne korzenie w historii, kulturze i dziedzictwie. Wielu spośród nich to badacze języków europejskich, zajmujący się także tłumaczeniami literatury na język polski. Spróbują pokazać dzieciom i młodzieży, że również dzięki literaturze można poznawać inne kraje.

Natomiast 11 czerwca pisarze spotkają się z fanami czytania książek w Siechnicach. Tam właśnie odbędzie się Wielki Finał. Rozpocznie się o godzinie 11.00 pochodem czytelników, który wyruszy spod siechnickiego Ratusza. Później odbędzie się impreza plenerowa, podczas której będzie można zobaczyć pisarzy, kupić książkę z autografem, obejrzeć ciekawe występy. Czy ten finał, organizowany przez Centrum Kultury w Siechnicach będzie na miarę europejską? Warto sprawdzić! Serdecznie wszystkich zapraszamy!Od kilku lat imprezie towarzyszy wydawana przez organizatorów gazetka zatytułowana „Walizka”. Poniżej – w galerii – prezentujemy ją w całości, a jeśli ktoś chce otrzymać wersję drukowaną, będzie miał okazję wziąć ją sobie za darmo podczas imprezy. Może ją dostać także w naszej Bibliotece 7 Kontynentów.

Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Wrocław dla dzieci - Wrocław dzieciom. Polecamy warsztaty dla dziecka oraz warsztaty dla rodziców, na których poznać można ciekawe porady dla rodziców. Atrakcje dla dzieci, imprezy dla dzieci oraz zajęcia, warsztaty i wydarzenia wrocławskie związane z dziećmi - to wszystko znajdziecie u nas.